Özgür bırakmak-Özgürleşmek 

Negatif duygu ve düşüncelerle kalbimde, beynimde, bedenimde tuttuğum herkesi özgür bırakıyorum. Her kimin kalbinde, beyninde, bedeninde negatif hislerle var oluyorsam özgürleşiyorum. Her kime `onsuz olamam` diye tutunuyorsam onu benden özgürleştirip kendime tutunuyorum. 

Kendini mucizelere açmak 

Evrensel/ilahi sistem sürekli mucizeler sunar. Tüm bu mucizeleri görmeye, duymaya, bilmeye alıp kullanmaya niyet ediyorum. Aldığım, verdiğim her nefes mucize. Yaşamın her anında var olan mucizeleri görürken yenilerine açılıyorum. 

Huzuru yaşamak 

Huzurumu kendi içimde kolayca sağlıyorum. Dışarıyı dışarıda bırakıp içimdeki huzuru zerre zerre yaşıyorum. Kendi içinde huzurlu olan her yerde huzurlu olur. Huzuru dışa bağlamayı bırakıyorum. Kendi gerçeğimin farkındayım. 

Yardımlaşmak 

Bugün bana ihtiyacı olan bir kişinin gelip benden yardım talep etmesine izin veriyorum. Aynı şekilde ihtiyacım olan herhangi bir şey için yardım almayı kabul ediyorum. Birlik bilincini hatırlıyorum. Tıpkı ruhsal halimizdeki gibi bir arada uyum içinde olmaya geldik.

Farklılıkları kabul etmek 

İnsanların davranışları, düşünceleri, duyguları çeşit çeşit. Elbette ki bunun birçok sebebi var. Tüm bu farklılıkları kabul ediyorum. Çeşitlilik kendimiz olmayı daha çok hatırlatır. Kendi farklılıklarımı hayata ve diğerlerine keyifle sunuyorum. Kendi farklılıklarımı kabul ediyorum. 

Affetmek-Af dilemek 

Bugüne kadar her ne olduysa öğrenmek ve öğretmek içindi. Olan, olamayan her şeyi affediyorum. Söylenen, söylenmeyen, söylenemeyen her şeyi affediyorum. Tüm olan, olmayan, olamayanlar için af diliyorum. Söylediğim, söylemediğim, söyleyemediğim her şey için af diliyorum. 

Yaşamın sorumluluğunu almak

Bu yaşam, içindeki her şey ile bana hizmet ediyor. Ben de varlığımla hizmetin bir parçasıyım. Şimdi olduğum noktada beni mutsuz edenleri buldum. Beni `kendim olmaya` götüren değerli kişi ve hikayelerin anlamını fark ediyorum. Bu hayat benim.

Sesimi ve sözümü temizliyorum 

Tüm yargıları, kınamaları, kötü sözleri, bedduaları, kilitleri, gereksiz yeminleri, mühürleri iptal ediyorum. Bilirim ki yargıladığımla yargılanana, kınadığımla kınanana kadar bu dünyadayım. Huzurumun her an var olması için sesimde ve sözümde sadece pozitif kişiler, duygular, düşünceler var. 

Esnemek 

Her ne katılığım varsa içine biraz sevgi, biraz anlayış koyarak esniyorum. Katılık beni, ben olmaktan uzaklaştırır. Katılık direnç getirir ve direndiğim şeyi yaşarım. Bu nedenle esniyorum. İçimdeki katılığı esnetmeyi kabul ediyorum. Katılık katı olayları ve insanları yamacıma toplar. 

Aynalamak 

Hoşlanmadığım, hayatımı zorlaştıran kişileri düşünüyorum. Kendimi tanımamda bana en çok yardımcı olanlar negatif duygular hissettirenler olabilir. Bugün düşünüyorum ve kendimi keşfediyorum. Hırslarımı mı fark ediyorum, o zaman bu duygumun sakinleşmesine niyet edebilirim... 

Değişim! 

Değişiyorum. Kendimi tanıdıkça değişiyor hatta orijinalime doğru dönüşüyorum. Kendim olmaktan zamanla vazgeçtim. Şimdi kendim olmaya doğru gidiyorum. Değişimin keyfini yaşıyorum. Fabrika ayarlarıma geri dönüyorum! 

Geçmiş-Şimdi-Gelecek` ayrımı 

Gelecek için ihtiyacım olan sihirli değnek değil. İçimdeki kudret. Geçmişi tüm öğretisini alarak, affedip af dileyerek geçmişte bırakıyorum. Geleceğin içine ektiğim tüm ayrık otlarını temizliyorum. Nasıl mı? Şimdiyi güzelleştirerek. Gerisi ilahi/ evrensel sistemin işi. Herkese işini devrediyorum. 

Sabretmek 

Niyetlerimizin olma süresi her zaman istediğimiz gibi olmayabilir. İlahi/evrensel olanın saati ile bizim saatimiz farklı olabilir. Olanın olması kadar, olmayanın da hayrı vardır. Olmayanın olmasına niyet ederken sabretmek, hayrı görmek ve günlük hayata gerektiği gibi devam etmek gerekir. 

Şifaya açılmak 

Şifa her an her yerde kullanılmaya hazır. Şifanın varlığını fark etmek ve kullanmaya başlamak için ideal zaman. Şifa bedeni onardığı gibi, zamanı, geçmişi, geleceği, olayları, duyguları, düşüncelerini, başkalarını da iyileştirir. Kendini şifa ile onarma fikrine geçerek özüne daha da yakınlaşırsın. 

Evdeki fazlalıkları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak 

Nasıl ki beden ruhun mekanı, evlerimiz de bedenlerimizin mekanıdır. Bedenimizde fazla olan, ruha ağır gelir. Evlerde fazla olanlar da bedene ağır gelir. Kullanılmayan, fazla olan her şeyi kullanabilecek olana ulaştırmak evimize, bedenimize, ruhumuza rahatlık verir. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz