Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur botoks ve dermal dolgu uygulamaları sonrasında nelerin yapılması gerektiğini anlattı: “Botoks ve dermal dolgular geçici, tekrarlanabilen ve son derece konforlu uygulamalardır. İyileşme süreçleri kısadır, sosyal hayatı etkilemez, dolayısıyla son derece de fazla tercih edilen ve bizlerinde sıkça uyguladığı prosedürlerin başında geliyor. Sosyal hayatı etkilemiyor evet ama mutlaka bazı uyarıları dikkate almak gerekiyor. Eğer bu noktalara dikkat ederseniz, hem dermal dolguların, hem de botoksun etkinliğinin çok daha uzun sürmesini sağlar ve oluşabilecek komplikasyonların da önüne geçmiş olursunuz”.

Dermal dolgu ve botoks yaptırdınız ya da herhangi birisini tek başına yaptırdınız diyelim, fark etmez, lütfen şunlara dikkat edin:

  • 12 saat makyaj yapmamanızı öneriyorum. Çünkü bayanların çoğu makyaj malzemelerinin özellikle makyaj fırçalarının hijyenine önem vermiyor. Hiç temizliklerini yapmıyor, değiştirmiyorlar. Makyaj fırçaları çoğunlukla bu haliyle bakteri oluşumuna açık oluyor. Ayrıca hijenik olsalar dahi sentetik bir makyaj malzemesiyle cildin kapatılmamasını, hava almasını öneriyorum.
  • 12 saat sonra duş alın
  • 1 hafta sonra sauna, spor ya da buhar banyosu yapabilirsiniz. Kısaca aslında kan basıncını artıracak her türlü aktiviteden 1-2 hafta kadar uzaklaşın
  • 4 saat boyunca sürekli başınızı öne eğecek aktiviteler yapmayın. Yüz üstü yatmamaya özen gösterin.

Tüm bunlar dermal dolguların ve botoksun etkinliğini artıracak önerilerdir. Ve mutlaka ve mutlaka cildinizi nemlendirin. Ya sürekli kullandığınız nemlendiricinizi ya da formülasyonunu bizzat geliştirdiğim Örümcek Ağı kremini sabah akşam düzenli olarak kullanın.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz