Koç Burcunun dekorasyondaki en önemli işareti kırmızıdır! Koçlar iddalı dekorasyonları severler. Kaliteli kumaşa sahip tekstil ürünlerini tercih ederler. Ayrıca ev dekorasyonunda geniş alan bırakmak ve hareket edebilecekleri mekanları bolca kullanmak isterler.

 

red-interior-design

 

Salon Dekorasyonu: Koçlar özgürlüklerine düşkündürler. Bu nedenle küçük alanlı dairelerde otursanız bile daha minimal mobilya tercihinde bulunarak, kendinize hareket alanı bırakmalısınız. Şömineye dekorasyonda yer verin.

Yatak Odası Dekorasyonu: Koç burçları için yatak odası dekorasyonu enerjik ve canlı olmalıdır. Ancak kırmızı rengin strese yol açabilen etkisi düşünüldüğü zaman yatak odanızda daha ziyade turuncu tonlarını tercih edebilirsiniz.

Boğa Burcu 

Boğa Burcu feminen tasarımları tercih eder. Ev dekorasyonuna hep kadınsı hava katmaya çalışır. Kaliteli mobilyaları kullanır ve şıklığı arttırır. Boğalar toprak tonları ve doğal kahverengiden hoşlanırlar.

 

Framed-Pictures-In-A-Traditional-Apartment-Living-Room-Design-With-Brown-Leather-Sofa-And-Flower-Decorations

 

Salon Dekorasyonu: Boğalar için salon evin en önemli yeridir. Boğa burçları için çiçekler olmazsa olmazdır. Salonunuzda çeşit çeşit renklerde çiçeklere yer vermelisiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu: Boğa burcunun en önemli özelliği evine, ailesine ve sevdiklerine düşkünlüğüdür. Bu sebeple yumuşak renklerde mobilyaları tercih ederler. Boğa Burcu yatak odasında özellikle çiçek ve yaprak desenli tekstil ürünlerini kullanırlar.

İkizler Burcu

İkizler Burçları diğer burçlarla karşılaştırıldığında karakterini en iyi şekilde yansıtan tek burç olarak görülebilir. Modern çağın insanı olan İkizler ferahlık ve konforu sever. Tüm canlı renkler onun renkleridir.

 

Interior-Design-with-Bright-Color1


Salon Dekorasyonu:
İkizler burcunun karakterini yansıtan mobilyalar ve ilgi çekici aksesuarlar salonunda baş köşede olacaktır. Modern tasarımlarından hoşlanır. Modern duvar kağıtlarına da bayılır. Renkli ve hareketli alanda pastel tonlarda sade bir halı tercih edilmesi gerektiğini unutmamak gerekir.

 

Yatak Odası Dekorasyonu: İkizler burcu insanı tasarım ve yaratıcılık konusundaki becerisini dekorasyonda da gösterir ve modern tablolar yatak odası için doğru tercih olur. İkizler burcu yatak odasında fazla mobilyadan ve aksesuarlardan uzak durmalıdır. Yatak odasının bir köşesine koltuk yerleştirmek size iyi gelecektir.

Yengeç Burcu 

Yengeçler için pastel tonlar favoridir! Evine aşık ve evcil bir yaşam tarzını benimseyen Yengeç burçları abartısız ama şık bir dekorasyon tercih ederler.  Su renkleri olan mavi ve turkuazla kendini daha iyi hissedecektir. Ayrıca Yengeç burçları leylak, eflatun tonlarını da dekorasyonda yer vermeyi sever.

 

turquoise-blue-tufted-dining-chairs-with-glass-table-color-of-the-month-tantalizing-turquoise-home-design-and-decorating-ideas-trends-and-inspiration

 

Salon Dekorasyonu: Yengeç burcu için evin en önemli yerlerinden biri salondur. Kırlentlerle dekore edilen geniş koltuklar, yengeç burcu için vazgeçilmezdir. Denizi çok seven yengeçler deniz manzaralı tablolara çok düşkündür. Yengeç burçu karmaşıklıktan hoşlanmaz ve fazla kalabalıktan da hiç haz etmez.

Yatak Odası Dekorasyonu: Yengeçler için yatak odası ruhlarını dinlendirkleri özel bir yerdir. Yengeçler yatak odalarında mum, çiçek ve fotoğraflar bulundurmaktan ve ev dekorasyonunda perde kullanmak onlar için çok önemlidir. Yatak odalarında onları hiç şüphesiz bembeyaz bir yatak örtüsü üzerinde pastel tonlarda yastıklar beklemektedir.

Aslan Burcu

Aslan Burcunun vazgeçilmezi haline gelmiş leopar ve deri ev dekorasyonunda da önemli bir yere sahiptir. En önemli özelliklerinden biri de gold rengi aşığı olmasıdır. Her konuda olduğu gibi ev dekorasyonu içinde hiçbir masraftan kaçınmamak onun en büyük özelliğidir. Aslan yattığı yerden belli olur misali Aslan burçları her zaman en iyisini sever ve ister.

 

Home-Theater-Design-Ideas-With-Leopard-Motif-Rug

 

Salon Dekorasyonu: Aslanlar stil sahibi kişilerdir ve bunu her alanda göstermek isterler. Aslan burçları evlerinde orijinal eşyalara yer vermek isterler. Herkeste olan aksesuarlar onlar için asla uygun olmayacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonu: Aslanlar çarpıcı renkleri yatak odası dekorasyonunda da kullanmayı severler. Aslan burçları yatak odalarında da antika mobilyalar, oymalı orjinal koltuklar ve şık aksesuarlardan vazgeçmezler.

Başak Burcu 

Başak Burcu insanı tam bir doğa severdir. Başak burcu ev dekorasyonunda ince detaylarla öne çıkar. Her konuda olduğu gibi dekorasyonda da mükemmeliyetçiliği arar. Bu nedenle kaliteli mobilya ve ev tektili ürünlerine yönelir. Sade bir dekorasyondan yana Başaklar için beyaz, gri, bej ve denizci mavisi renkleri doğru bir seçim olacaktır.

 

beach-theme-home

 

Salon Dekorasyonu: Başak burçları sade bir yaklaşım tercih ederler. Minimalist tarzı seven başaklar salonlarını ihtiyaçları olmayan aksesuarlarla doldurmazlar. Doğa ile iç içe olmaktan hoşlanan başak burçları doğal sabunlar ve mumları severler..

Yatak Odası Dekorasyonu: Başak burçlarının yatak odalarında natürel bir tarz hakimdir. Başak burçları çiçek veya doğal taş desenli duvar kağıtlarıyla kendilerini daha huzurlu ve güvenli hissederler. Hatırlatmak gerekir ki Başak burcu için en az dekorasyon kadar önemli konu da temizlik ve düzendir.

Terazi Burcu

Terazi Burcu dekorasyonda desen ve renkte kontras arar. Abartılı dekorasyon objeleri, fırfırlı perdeler ve çok gösterişli aydınlatma ürünleri asla ona göre değildir.. Teraziler genellikle uçuk yeşil, mavi ve sarının tonlarını tercih ederler.

 

image-46

 

Salon Dekorasyonu: Terazi burçları kendileri için hayatta en önemli unsur olan dengeye her şeyden fazla önem verirler. Salon ve oturma alanlarında ise mutlaka bakır objelere yer verirler.

Yatak Odası Dekorasyonu: Terazi burçları huzuru aradıkları yatak odalarına çok önem verirler ve onları dinlendiren renk ve desenleri ön plana çıkarmaktan hoşlanırlar. Teraziler, incelik, zarafet konusunda oldukça ustadırlar ve renk seçiminde pastel renklere ağırlık verirler.

Akrep Burcu

Akrep burcu iddalıdır ve herzaman iddalı olmayı sever. Ev dekorasyonunda tarzını en doğru şekilde yansıtmak ister. Koyu tonlar Akrepler için yeri doldurulmaz renkler olmalı. Şık kadife kumaşlar ve saten kumaşlar ev dekorasyonunda geniş yer tutar.  Akrep burçları ışığın biraz düşük olduğu ortamlardan hoşlanırlar.

 

romantic-and-dramatic-interior-decorating-with-modern-walnut-cabinet-1

 

Salon Dekorasyonu: Akrep burçları salonlarında gizemli bir dekorasyon tercih ederler. Döşemelerinde ise kadife gibi görkemli ve şık kumaşlardan hoşlanırlar.

Yatak Odası Dekorasyonu: Akrep burçları, fazla ışık almayan, ışığın düşük olduğu romantik ve loş aydınlatmaları tercih ederler. Yatak odalarında kırmızı kadife yada saten yatak örtülerini tercih ederler. Ayrıca koyu renkli perdeler vazgeçilmezleri arasındadır.

Yay Burcu 

Gezgin bir ruha sahip Yay Burcu özgür olabildiği zaman mutludur. Bu nedenle son derece pratik ve kullanışlı olmalıdır onun evi. Kullanışlı ve pratik mobilyalar, büyük yemek masaları, gezdikleri yerlerden aldıkları ürünleri sergileyebilecekleri bir köşe mutlaka evlerinde yerini almalıdır. Enerjik ve huzuru seven yapısını en iyi yansıtan renklerden olan mor, turkuaz ve mavi tam da Yay burcuna göredir.  Yay Burcu’nun evinde mutlaka farklı ülkelerden şehir ve manzara ya da herhangi bir temada resimleri kullanmak onları mutlu eder.

 

Startling-Big-Green-Egg-Table-Plans-decorating-ideas-for-Family-Room-Tropical-design-ideas-with-Startling-accent-wall-awning

 

Salon Dekorasyonu: Seyahat fotoğrafları, rahat yastıklar Yay burcunun vazgeçilmezleri arasındadır. Misafiri ve misafir ağırlamayı çok seven Yay Burçları için büyük yemek masaları olmazsa olmazları arasındadır.

Yatak Odası Dekorasyonu: Özgür ruhlu bir burç olan Yaylar, yatak odası dekorasyonunda da fazla eşya ve aksesuar kullanmayı sevmezler. Tercihlerini sade yatak odalarından yana kullanırlar.

Oğlak Burcu

Oğlak burçları rahat giyim tarzını nasıl severlerse dekorasyonlarda rahat ve konforlu evleri tercih ederler. Büyük geniş ve bol minderli bir koltuk takımı onlar için her zaman doğru tercih olacaktır. Vintage objelere her zaman evinin bir köşesinde yer vardır.Oğlak burçları, dekorasyonda gri, siyah, kahverengi, yeşil ve koyu toprak tonlarını severler.

 

industrial-vintage-interior-design

 

Salon Dekorasyonu: Oğlak burçları dekorasyonda uyum ve estetiğe çok önem verirler. Gelenekselliği herzaman seven Oğlak burçları için en kötü tercih modern tarzda mobilyalardır. Evlerinden vintage ve farklı kültürleri temsil eden objeleri kullanmayı severler. Doğal ahşap bir dolap ve eski kitaplarla dolu bir kütüphane tam onların zevkine göredir.

Yatak Odası Dekorasyonu: Vintage mobilya tasarımlarını seven Oğlak burçları, evlerinin de gösterişli olmasından hoşlanırlar. Özel yapım mobilyalar onlar için kusursuz bir tercih olacaktır. Hiç kuşkusuz yatak odasında da tercihleri koyu renkli mobilyalardan olacaktır. Sanat değeri yüksek tablolar Oğlak burcunun vazgeçilmez dekorasyon öğelerinden birtanesidir.

Kova Burcu 

Yaratıcı bir ruha sahip olan Kova Burcu, evini sürekli olarak yenilemekten büyük bir haz duyar. Gerek salon, gerek yatak odasında kendine ait hep özel bir köşenin olmasını isterler. Yenilik ve değişiklikten yana olan dâhilerin burcu olan kova bunu evine de yansıtır. Kova burçları rahat bir dekorasyonu tercih ederler ve kural dışı bir dekorasyoncudurlar. Bazen tek bir rengin farklı tonlarıyla da tüm evlerini döşeyebilirler. Ancak genellikle mavi tonlarını severler.

 

cozy-blue-living-room

 

Salon Dekorasyonu: Teknoloji pek çok insanı yorarken Kova burcuna kendini iyi hissettirir. Kova burçlarına önerimiz şu dur ki evlerine bol bol güneş ışığı ve bitki yerleştirmeliler. Neden mi? Çünkü bazen odakar teknoloji ile içiçe yaşarlar ki doğal yaşamı unuturlar. Bu yüzden bir kaç canlı çiçek bulundurmakta fayda var. Sadeliğine ya da teknolojiye düşkünlüğüne rağmen Kovaların gelişmiş bir estetik anlayışı vardır. Seçtikleri az sayıda parçayı da özenle ve mantıklı düşünerek seçerler.

Yatak Odası Dekorasyonu: Kova burcunun yatak odasında mütemadiyen ilgi çekici, göz alıcı detaylar bulunur. Yatak örtüsünden perdesine kadar kova burçları farklı olmalıdır. Zaten onun işi şaşırtmaktır.

Balık Burcu

Su grubu olan Balık Burçları için ışıltılı bir ev dekorasyonu kaçınılmazdır. Balıklar romantik tarzı ile dikkat çeker. Romantik bir ev dekorasyonu onun rahat ve şık tarzına uygundur. Mavinin tüm tonları, leylak, mor, yeşil ve ışıltılı renkler Balık kadınının vazgeçilmezleridir.

 

634-purple-living-room-paint-ideas

 

Salon Dekorasyonu: Kendisini daha huzurlu ve daha mutlu hissetmek için duvara posterler ve resimler asmayı ihmal etmezler. Geleneksel bir dekorasyon anlayışına sahiptirler. Ev dekorasyonunda uçuk kaçık parçalardan bir şeyler elde etmeyi severler. Onların evine gelenler, kendilerini en az kendi evlerindeki kadar rahat hissederler.

Yatak Odası Dekorasyonu: Balık burçlarının yatağının çok büyük bir önemi var. Yumuşak, rahat ve dinlendirici olmalı, cafcaflı çarşaflar ve koza gibi görünen kaşmir bir örtü. Bu sıcak mekan sizi yansıtmadığı sürece mutlu olmayacaksınız. Odanız düşler ülkenize giriş noktanızdır ve bütün güzel fikirler aklınıza burada gelir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz