Dolgun kirpiklere sahip olmak hayal değil. Evde uygulayacağınız doğal yöntemlerle siz de istediğiniz dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Zayıflayan kirpikleriniz basit formüllerle dolgunlaştırmak mümkün. Hem de çok ekonomik ve kolay yöntemlerle istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Yaşımızın ilerlemesiyle birlikte kirpiklerimiz zayıflar. Belli yaşlardan sonra zayıflayan kirpiklerinize bakım yaparak zayıflamasını durdurabilirsiniz. Siz de gözlerinizin güzelliğini daha da pekiştirmek için daha güzel kirpiklere sahip olmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız bu yazımızı okuyun. 

Dolgun kirpikler için ipuçları

10 gram badem yağı
  5 gram vazelin
  5 gram lanolin

Hazırlanışı: Malzemeleri karıştırdıktan sonra benmari yöntemiyle eritin. Daha sonra bir kap içinde soğutun. Her gün kirpiklerinize uygulayın. Daha sonra isteğe göre papatya çayını demleyerek soğuk haldeyken göz çevrenize bakım yapabilirsiniz.

Bitkisel karışım

1 bardak su
Yarım tatlı kaşığı hint yağı
12 gram kakao yağı
Hazırlanışı: Kaynamış su içine kakao yağı ve hint yağı eklenir. Karıştırılan kabı başka bir kap içine yerleştirin. Yerleştirdiğiniz kabın içinde sıcak su olması gerekmektedir. Karışım bir müddet sonra krem kıvamına gelecektir. Soğuduktan sonra 15 gün süresince gözlerinize kaçırmadan her gün uygulayın.

Bitkisel yağlar

1 tatlı kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı hint yağı
Hazırlanışı: Hint yağını ve badem yağını cam bir şişe içinde karıştırın. 15 gün her gün bir kere olmak üzere kirpiklerinize sürün. Kulak temizleme çubuğu ile sürerseniz daha başarılı şekilde etki eder.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz