1 - Poşet, kargo paketlerini hemen yerleştirin

<h3 class="box-title">1 - Poşet, kargo paketlerini hemen yerleştirin</h3>

İnternet üzerinden ya da mağazadan yapılan alışveriş o an ne kadar da keyifli değil mi? Ancak evde döndüğümüzde salonun ortasına bıraktığımız torba ve kolileri bazen günlerce yerine yerleştirmiyoruz. Şimdi bu yazıyı okuyorsanız eşyalarınızı yerine yerleştirme zamanı!

2 - Yatağınızı toplayın

<h3 class="box-title">2 - Yatağınızı toplayın</h3>

Sabah evinizden çıkmadan önce geride toplu bir yatak bıraktığınızda emin olun. Kolayca uygulayabileceğiniz bu adım odanızın toplu olduğunu gösterecektir.

3 - Çamaşır yıkama günlerinizi belirleyin

<h3 class="box-title">3 - Çamaşır yıkama günlerinizi belirleyin</h3>

Çamaşırlarınızı rutin olarak belirli günlerde yıkayın. Aksi halde dağ halde kirli çamaşır sizi bekleyecek ve yıkamak her zamankinden daha zor hala dönüşecektir. Hiçbir temiz çamaşırınızın kalmaması da cabası!

4 - Bulaşık makinenizi sabahtan boşaltın

<h3 class="box-title">4 - Bulaşık makinenizi sabahtan boşaltın</h3>

Akşam yıkadığınız bulaşıkları en geç sabah evden çıkmadan önce boşaltın. Bu sayede akşam eve döndüğünüzde yemek hazırlarken boş bir bulaşık makinesiyle etrafı daha kolayca topar, bulaşık biriktirmemiş olursunuz.

5 - Kıyafetlerinizi her zaman kaldırın

<h3 class="box-title">5 - Kıyafetlerinizi her zaman kaldırın</h3>

İş ya da okul dönüşü bir an önce rahat kıyafetlerimizi giymek isteriz, üzerimizden çıkanları ise dolaba ya da kirliye koymak yerine bir koltuk üzerine, yere atmak daha kolay gelir. Günler geçtikçe yatak odanızın içinde adeta kıyafetlerinizde oluşan bir dağ belirir. Her zaman toplu bir odaya size pozitif enerji verir bu nedenle kıyafetlerinizi günlük olarak ortadan kaldırırsanız daha ferah bir odaya kucak açarsınız.

6 - Asla kirli bir mutfak geride bırakarak uyumayın

<h3 class="box-title">6 - Asla kirli bir mutfak geride bırakarak uyumayın</h3>

Büyük bir yemeğin ardından bulaşıkları toplamak yerine bir an önce yatmak daha cezbedici gelebilir. Sabah kirli bir mutfak görmek yerine akşamdan mutfağı toplu bir şekilde bırakmak emin olun enerjinizi yükseltecektir. Mutfağı toplarken her zaman arkadaşlarınızdan yardım almayı da unutmayın.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz