Kuş Ekmeği Otu Çayının Faydaları

Kuş Ekmeği Otu Çayının Faydaları Kuş ekmeği bitki çayı insan vücuduna bir çok olumlu etki yapar. Kuş ekmeği çayı idrar söktürücü, terletici, balgam söktürücü ve diğer faydalı özelliklere sahiptir. Kuş ekmeği otu (Thlaspi) – turpgiller ailesinden olan bir yıllık otsu bir bitkidir. Bitkinin diğer ismi çoban dağarcığı otudur.

Gazel Otu Çayının Faydaları

Gazel Otu Çayının Faydaları Bazı bitkiler zehirlidir ama doğru kullanıldığında çok önemli hastalıkları iyileştirme gücüne sahiptir. Gazel otu da böyle bitkilerden biridir. Bitkiyi iyi bilmeyen ondan herhangi bir ilaç hazırlamaya kalkışmasın. Gazel otu (Dictamnus albus) – sedefotugiller ailesinden olan çok yıllık otsu bir bitkidir.

Alkolü Bırakmaya Yardımcı Olan Bitki Çayları

 

Alkolü Bırakmaya Yardımcı Olan Bitki Çayları Alkol bağımlılığı birçok ailenin sonunu getirmiştir. Ailede içki bağımlısı bir birey varsa o evdeki sıcak ilişkiler bozulmaya ve aile bağları gün geçtikçe kopmaya başlar. Bu durumu kurtarmanın tek yolu profesyonel yardım almak olacaktır. Alkol bağımlılığı olan birey tıbbi yardım almak istemiyorsa bitki çayı ona cazip gelebilir. 

Hepatit Hastalıklarına İyi Gelen Bitki Çayları

Hepatit Hastalıklarına İyi Gelen Bitki Çayları Hepatit hastalıkları bulaşıcı ve toksik karaciğer hasarıdır. Keskin hepatitlere eskiden sarılık denirdi. Kronik hepatit genellikle karaciğer sirozu olarak adlandırılır. Birçok durumda hepatitin sebepleri; alkol bağımlılığı, sifilis, bruselloz gibi bulaşıcı hastalıklar, sıtma ve tüberküloz olabilir. Hepatit hastalıklarında doktor takibi ve tedavisi çok önemlidir. 

 

Mide Ülserine İyi Gelen Bitki Çayları

Mide Ülserine İyi Gelen Bitki Çayları Mide ülseri sindirim sisteminin mukoza zarının zarar görmesinden oluşan kronik hastalıklardan biridir.Mide ülseri için otlar genellikle soğuk mevsimlerde hastalığın keskinleşmesinin önlenmesi veya tamamlayıcı bir tedavi olarak kullanılmaktadır. Bitkisel çay tedavisi başlandıktan bir hafta sonra olumlu etki yapmaya başlar. Bitkisel tedavi sadece ek bir tedavi olarak uygulanabilir.

Egzamaya Karşı Bitki Çayları

Egzamaya Karşı Bitki Çayları Egzama kızarıklık, soyulma, çatlama ve sıvı ile dolu olan minik kabarcıklar şeklinde ortaya çıkan, bulaşıcı olmayan, akut veya kronik bir deri hastalığıdır. Egzamanın oluşmasına çeşitli faktörler neden olabilir. Bunlar: dış faktörler (mekanik, kimyasal, termal) ve iç faktörlerdir (karaciğer, böbrek, mide-barsak sistemi, endokrin, sinir sistemi hastalıkları vb.)

Chia Çayının Faydaları

Chia Çayının Faydaları Chia çayı bitkinin tohumlarından hazırlanır ve en önemli faydası doğal antibiyotik etkisine sahip olmasıdır. Chia çayı daha yeni yaygınlaşmaya başlasa da aslında eski zamanlarda da çok yaygın olarak kullanılan bir içecekti. Günümüzde chia çayı daha çok hızlı ve etkili zayıflama amacıyla tüketilmektedir. Belirtmek gerekir ki chia aslında İspanyol adaçayının tohumudur. 

Kansızlığa İyi Gelen Bitki Çayları

Kansızlığa İyi Gelen Bitki Çayları Demir eksikliğine bağlı kansızlık aneminin en yaygın türlerinden biridir. Bazen bu sorun sağlıklı beslenmeye dikkat eden insanlarda da görülebilir. Buna neden besin maddelerinin yeterince emilmemesidir. Yaş ve sağlık durumuna bağlı olarak demir maddesinin günlük gereksinimi 1 ile 4 mg arasında değişir.

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz