Hiçbir kadın saçlarının beyazlamaya başlamasını ya da aralardaki gri saç tellerini görmek istemez. Bu sebepten sadece bir iki tel bile beyazladı diye kuaförün yolunu tutar ve saç boyasıyla tanışır. Saç boyası ortaya harika sonuçlar çıkarsa da doğallıktan uzak olduğu için saçlara çok fazla zarar verir. Ancak saçınızdaki beyaz ve gri tellerden daha basit ve daha sağlıklı yöntemlerle kurtulabilirsiniz. İşte o basit ama etkili yöntemler…

Aralara ışık saçın

Gri saçlardan kurtulmak için saçlarınızı tamamen boyatma fikrini unutun. Kuaförünüzden aralara saçınızın birkaç ton açığıyla balyaj yaparak ışıltılı katmasını isteyin. Bu ışıltılı saçlar tüm dikkatleri üzerlerine çekerek saçınızdaki grilerin neredeyse hiç fark edilmemesini sağlar.

Saçınızı siyah çayla yıkayın

Saçınıza hiçbir kimyasalı değdirmek istemiyorsanız işte size çok daha doğal bir yöntem: 2 çay kaşığı siyah çayı hiç şekersiz kaynatın ve oda sıcaklığına gelene kadar soğumasını bekleyin. Dana sonra bu karışımı saçınıza uygulayın ve 5 dakika bekledikten sonra saçınızı soğuk su ile durulayın.

Saç maskarasını deneyin

Saçınızı özellikle saç diplerinizi saç maskarası ürünleriyle kendi rengine çevirebilirsiniz. Bu ürünler sayesinde dipten çıkan gri saçlardan kurtulmak için sürekli dip boyası yapmanıza da gerek kalmaz.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz