"Hepimizin içine sığabileceği bir kalıp yok," diyor All Woman Project (Hepsi Kadın Projesi) kurucu ortağı ve model Clémentine Desseaux. 

All Women sosyal medya üzerinde kendi vücudu ile barışık olmak, özgüven ve bütün kadınların dahil edilmesi amacıyla kurulmuş bir proje ve kadın vücudunun her şekilde güzel olduğunu savunuyor. Projenin en son çalışmalarını sizlere Refinery29'dan derledik.

Refinery29 1,000 kadını kapsayan anketinde katılımcıların %73'ünün havuzda ya da plajda mayo giymenin çok zorlu ve stresli bir durum olduğunu tespit etti.

 

Ankete katılan kadınlardan her 4 tanesinden biri kendi vücutlarından memnun olmadıkları için plaja gitmediğini ifade etti.

 

İşte 'Hepsi Kadın' Projesinin de bu son fotoğraf serisinin amacı bu tür hisleriçinde olan kadınlara kendilerine ne kadar haksızlık ettiklerini kanıtlamak.

 

Tamamı kadınlar tarafından başlatılan ve sürdürülen proje özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle 'vücudum yaza hazır' tabusunu yıkmak istiyor.

Projenin kurucularından Clémentine Desseaux, 10 yaşından 22 yaşına kadar kilosuyla ilgili sorunlar yaşadığını, asla işe yaramayan diyetler yaptığını anlatıyor. 

Clémentine ancak hayatının son dönemlerinde özgüveninin geri kazanabilmiş ve artık plajda bikinisiyle koşarken selülitlerinin ya da göbeğinin görünmesinden çekinmediğini söylüyor.

Yönetmen: Julia Pitch; Görüntü Yönetmeni: Tarek Turkey; B-kamera: Julia Pitch; Kamera Asistanı: Alice Plati; Post Prodüksiyon: Julia Pitch, Jessica Rezendes, ve Stacy Scripter; Editör: Sara Sowell; Grafik ve Altyazılar: Evelyn Zhang.

 
 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz