Oval yüz tipi için makyaj önerileri

Oval bir yüz şekline sahipseniz, gözlerinizi ön plana çıkarmak için kavisli kaş modeli tercih etmelisiniz. Göz makyajı ve ruj seçimine gelince; ikisinin de baskın olmamasına özen göstermelisiniz. Eğer göz makyajınız ağırsa, doğal tonlarda bir ruj kullanmalı ya da kırmızı ruj kullanmak istiyorsanız, doğal tonlarda bir göz makyajı uygulamalısınız. En güzel yüz tiplerinden biri olarak değerlendirilen oval yüz tipine sahipseniz doğal ten renginize göre bir fondöten seçmeniz çok daha doğru olacaktır. Eğer yüzünüzün daha ince görünmesini istiyorsanız, elmacık kemiklerinizin alt kısmından şakaklarınıza doğru bronz tonlarında bir allık kullanabilirsiniz.

 

 

 

Kare yüz tipi için makyaj önerileri

Dikkati köşeli çene yapınızdan uzaklaştırmak için gözaltı, alın ve elmacık kemiklerinizi aydınlatmalı, çene bölgenizde ise daha koyu bir pudra kullanmalısınız. Ayrıca odağı dudaklarınıza kaydırarak da çenenizin fazla dikkat çekmemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için canlı renklerde rujlar tercih edebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizde şakaklarınıza doğru uygulayacağınız şeftali ve pembe tonlarındaki allıklar da, yüz hatlarınızı yumuşatmanız konusunda size yardımcı olabilir.

 

 

 

Yuvarlak yüz tipi için makyaj önerileri

Eğer yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, yapmanız gereken şey, yüzünüzün daha oval görünmesini sağlamak. Bu sağlamak için koyu renk fondötene ve allığınızı doğru uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Normal ten renginizden bir iki ton daha koyu bir fondöten rengi tercih edin. Ayrıca, elmacık kemiklerinizin üzerine ve biraz da alt kısmına taşırarak şakaklarınıza doğru allığınızı uygulayın. Pembe allık sizin için uygun olabilir. Gözlerinizi ve dudaklarınızı belirginleştirmek de yüzünüzün daha oval görünmesini sağlayabilir. Gözlerinize çok ince olmayacak şekilde eyeliner uygulayın ve far rengi olarak da koyuya yakın gri tonlarını tercih edin. Aynı şekilde ruj renginizin de koyu olması bu etkiyi sağlamlaştırmanız konusunda size yardımcı olabilir.

 

 
 

 

Kalp şeklinde yüz tipi için makyaj önerileri

Öncelikle kaş renginizin doğal renginde olmasını sağlayın. Eğer kaşlarınızın rengi çok açıksa, belirginleştirmek için kaş kalemi kullanabilirsiniz. Yüzünüz çene kısmınıza doğru daraldığı için bu bölgenin daha geniş görünmesini sağlamalısınız. Bunun için de çenenizde daha açık tonlarda bir kapatıcı kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi daha da belirgin hale getirmemek için allığınızı fazla yoğun kullanmaktan kaçınmalısınız. Yüzünüzün üst kısmında, ten renginizden birkaç ton daha koyu bir fondöten kullanarak bu etkiyi yaratmanız mümkün.

 

 

 

None

Oblong yüz tipi için makyaj önerileri

Eğer geniş ve uzun bir yüzünüz varsa, yapmanız gereken şey yüzünüzün daha oval ve kısa görünmesini sağlamak. Bunun için ten renginize uygun bir sıvı fondöten ve fondöteninizden bir iki ton daha koyu bir pudra kullanabilirsiniz. Pudranızı elmacık kemiklerinizi ve çenenizi belirginleştirmek için kullanmalısınız. Böylece yüzünüz daha ince ve kısa görünecektir. Çene kemiklerinizden şakaklarınıza doğru uygulayacağınız terra cota allıklarda bu etkiyi artırmanız konusunda size yardımcı olabilir. Gözlerinizi ön plana çıkarmakta daha oval bir yüz şekli yaratmak konusunda size yardımcı olabilir. “Kedigözü” tabir edilen göz makyajı tipi tam size göre olacaktır.

 

 

 

None

Elmas şeklinde yüz tipi için makyaj önerileri

Eğer elmas şeklinde bir yüze sahipseniz, yapmanız gereken ilk şey yüzünüzün daha dar görünmesini sağlamak. Bunun için açık ve koyu tonlarda iki farklı fondöten kullanmalısınız. Alın ve çene bölgenizi belirginleştirmek için açık tonu, yüzünüzün yan kısımlarına ise koyu fondöteninizi uygulayabilirsiniz. Böylece yüzünüzün daha ince ve uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca oval kaşlardan uzak durmalı, daha kavisli bir kaş modeli seçmelisiniz. Çene bölgenizin daha da ince görünmemesi için, dudak hatlarınızı takip edecek şekilde dudak kalemi uygulamalısınız. Eğer dudak kaleminizi, dudak hattınızdan taşırarak sürmeyi tercih ederseniz bu dudaklarınızın olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacak dolayısı ile çenenizde daha küçük görünecektir. Ruj olarak da doğal tonlarda, mat rujlar tercih etmeniz sizin için çok daha doğru olacaktır.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz