Manikür ve pedikürünüzün ilk günkü gibi bakımlı ve güzel durmasını ister misiniz? O halde bu hataları yapmaktan kaçının...

Astar oje sürmemek

Tırnaklarınıza doğrudan koyu renk oje sürmek, zaman içinde tırnak dokunuzun ve renginin bozulmasına yol açar. Ayrıca astar niyetine süreceğiniz bir kat parlatıcı ve koruyucu oje, üstteki ojenizin daha dayanıklı olmasını sağlar. 

Tam temizlemeden oje sürmek

Tırnak yüzeylerinin iyice temizlenmemesi ojelerinizin çabuk çıkmasını getireceği gibi, bakterilerin tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize zarar vermesini sağlar. Oje sürmeden önce alkollü bir pamuk ile tırnak yüzeylerini ve diplerini iyece silin. 

Öjelere üflemek

Neredeyse herkes refleks olarak oje sürülen tırnaklara üflemek eğilimindedir. Ancak ıslak ojenizin üzerine hava üflerken formunu bozabilir; düzgün kurumasını engelleyebilirsiniz.

Tırnak etlerini derin kesmek

Tırnak etlerinizi kestirmeniz enfeksiyon riskini artırır ve tırnaklarınıza zarar verir. Duştan sonra vazelin ile ovduğunuz tırnak etlerinizi nazikçe geriye itmeniz tırnak güzelliğiniz ve sağlığınız için yeterlidir,

Banyoda oje saklamak

Isı ve nem ojenin ömrünü kısaltabilir, ojeyi sürdüğünüzde kötü bir görüntü yaratabilir. Ojeleriniz serin ve kuru bir yerde saklayarak akışkanlığını koruyun ve kullanım süresini uzatın.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz