Down Under Natural’s  Argan Oil saç bakım serumu, Kerastase Fibre-Architecte çift fazlı serum, Pantene kırık saç uçlarını onarıcı serum, Loreal Elseve yıpranma karşıtı maske gibi ürünlerin saç ucu kırıklarını doldurarak pürüzsüz hale getirdiği,  beslediği ve onardığını iddia eden eden saç uzmanları bu tip ürünleri de kurtarıcı olarak tavsiye ediyor. Ama az önce de belirttiğimiz gibi, saç kırıklarından en iyi kurtulma yöntemi onları kestirmektir. Kuaförünüzden, saçlarınızın boyunu fazla kısaltmadan sadece kırık bölümlerini almasını isteyebilirsiniz.

Saç kırıklarına sebep olan faktörlerden uzak durup, saçlara düzenli olarak bakım maskesi uygulamak, kırık oluşumunu engelleyecek ve siz kırılan saçlarınıza ne yapacağınızı kara kara düşünmek zorunda kalmayacaksınız.

Saç Kırıkları İçin Doğal Maske

  • 4 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 tatlı kaşığı balı

Hazırlanışı: Tüm malzemeler bir kap içinde iyice karıştırın ve saçlarınızı tutam tutam ayırarak kırık bölgelere sürün. Maskeyi tüm saça uyguladıktan sonra saçlarınızı bone ile sarın. 45 dakika bekleyin ve şampuanla maskeyi arıtın. Karışımı haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Saç kırıklarını evde kendiniz de kesebilirsiniz. Saçlarınızı tepede tokayla tutturun. Sonra tutam tutam ayırarak bol ışık altında saç makası yardımıyla kırık kısımları kesin. Bunun için özel olarak tasarlanmış saç makaslarını kullanın. İnce uçlarıyla kesim işlemini rahat yapmanızı sağlayan bu makasların dışında başka makas kullanmayın. Kağıt, kumaş ve benzeri materyali kesmek için üretilen makaslar, saç kırıklarını tam anlamıyla temizleyemeyeceği gibi, bir de üstüne üstlük daha da fazla kırık oluşumuna sebep olur.

Saçlarınızı havluyla sert şekilde ovalayarak kurulamayın. Havluya sarın ve suyun yavaş yavaş emilmesini bekleyin. Saçlarınızı ipek bir fular gibi düşünün. Bilin ki sert hareketler ve darbeler saçlarınızın hırpalanmasına, yıpranmasına ve kırılmasına yol açar. Metal saç tokaları, sivri dişli toka ve taraklar, lastikler, çok sıkı yapılan at kuyruğu ve topuzlar da saçları döker, hırpalar ve kırar.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz