Özellikle sigara içen insanlarda sıkça görülen bir durumdur diş sararması. Buna ek olarak genetik porblemlerde olabilir, günümüzde çoğu insan diş beyazlatmak için uzmanalra başvurarak tedavi olmaktadır fakat bu işlemi evinizde doğal yöntemlerlede uygulayabileceğinizi biliyor muydunuz? Sizler için 6 faydalı diş beyazlatma yöntemi derledik! Böyle bir probleminiz varsa içlerinden size en uygun olanını seçip mutlaka denemenizi öneririz...

Karbonat:

Bilinen en popüler doğal diş beyazlatma malzemesidir.
Dişleri beyazlatmasının yanı sıra ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür, ağızdaki plak tabakasını (diş taşı) temizler.

Sofra Tuzu:

Karbonat kadar güçlü olmasa da, sofra tuzu da bilinen diş beyazlatıcılar arasındadır.
Ağızdaki bazı mikroorganizmaları öldürür. Anti bakteriyel özellikleri olmasına karşın, tüm bakterileri temizlemez. Yoğun konsantrasyonlu kullanımlarda, diş eti iltihabındaki ödemi azaltıcı etkisi vardır.

Gliserin:

Gliserinin fazla bilinmeyen anti bakteriyel etkisi vardır. Bakterilerin bulunduğu bir çözeltiye bir damla gliserin damlatıldığında, ortamdaki tüm mikroorganizma faaliyetlerinin durduğu görülmüştür.
Dişlerinizi beyazlatmak için, 1 tatlı kaşığı karbonatı, bir tutam tuzla karıştırarak içine birkaç damla sirke ekleyin. Diş fırçanızın üzerine sürerek, dişlerinizi fırçalayın.

Çilek ve karbonat:

Çilek, kanamayı durdurucu bir etki yaparak yüzeydeki zorlanmaları ortadan kaldıran ve plak oluşumunu engelleyen malik asit (beyaz, kristal yapılı, katı organik asit) içerir. Karbonattaki sodyum bikarbonat, köpürmeyi sağlayarak diş yüzeylerindeki lekeleri çıkarır.

Zeytin:

Tuzlu suya zeytin koyarak bir müddet bekletin ve daha sonra bu suyla gargara yapın. Diş etleriniz güçlenecek ve diş eti kanamanız varsa ortadan kaldıracaktır.

Ek olarak; Havuç, brokoli ve salatalık gibi sebzeler doğal diş temizleyicileridir.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz