Daha çok kot ve spor ayakkabı giyen biriyseniz düz kesim montları tercih edin.
 
vucut-tipine-gore-mont-secimi-7708009
 
 
Feminen ve zarif bir tarzınız varsa vücudunuza oturanları tercih etmelisiniz.
 
vucut-tipine-gore-mont-secimi-7708010
 
Kum saati vücut tipine sahip kişiler her türlü montu giyebilir ancak kemerli modeller belinizin inceliğini muhteşem bir şekilde vurgulayacak. Dize kadar olanlar da sizin için en doğru tercih.
 
vucut-tipine-gore-mont-secimi-7708011
 
Dikdörtgen vücut tipine sahip kişiler kıvrım ilüzyonu yaratmak için belini vurgulayarak vücuduna biraz feminenlik katmalı. Kloş, asimetrik, lale ya da kruvaze modeller sizin için ideal. Montunuzun boyu dizlerinize ya da biraz üzerine ulaşmalı. Kemer belinizi oyuk göstereceği için olmazsa olmaz. Farklı renkleri ve modelleri kullanmaktan korkmayın.
 
 
vucut-tipine-gore-mont-secimi-7708012
 
Üçgen vücut tipine sahipseniz montunuz vücudunuzu daha uzun, alt tarafınızı daha ince göstermeli. Bunun için yüksek belli, kruvaze, trapeze, kürklü yaka veya omuzları vatkalı modelleri tercih edebilirsiniz. Diz boyunda modeller ideal. Çok geniş kemerler ve büyük ceplerden kaçının.
 
vucut-tipine-gore-mont-secimi-7708013
 
 
Ters üçgen vücut tipine sahip kişilerin amacı omuzların genişliğini saklamak olmalı. Bu yüzden kloş ve peplum kabanlar sizin için doğru bir tercih olacak. Dize kadar ya da daha kısa boyları tercih edebilirsiniz. Kalça çevresinde cepleri olan modelleri giyerken tereddüt etmeyin. Üst kısmında fırfır, işleme, süs olan modellerden kaçının. Üst kısmı mümkün olduğunca sade olmalı.
 
vucut-tipine-gore-mont-secimi-7708015
 
Yuvarlak vücut tipine sahipseniz hedef silüetinizi daha uzun ve belinizi daha ince göstermek. Omuzlardan itibaren genişleyen kısa modeller, koza montlar, parçalı renkli modeller, kemerli belden oturan kabanlar, etek kısmı kloş dar kabanlar ve asimetrik modeller sizi oldukça ince gösterecek. Bunun yanısıra V yaka tercih etmelisiniz. Kürklü modellerden, dik ve geniş boyunlulardan, ekoseden kaçınmalısınız.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz