Evde veya işte hayatınız yoğun bir tempoda geçiyor, kişisel bakım ve güzelliğinize vakit ayıramıyorsanız bu öneriler işinizi çok kolaylaştıracak. Yapacağınız küçük değişikliklerle zaman harcamadan her daim güzel kalabilirsiniz.

Hindistancevizi yağı ile kolay bakım

Kadınlar sağlıklı saçların ve pürüzsüz bir cildin güzelliğin ilk kuralı olduğunu bilir. Ancak saç ve cilt bakımı hem zaman hem de bütçe ayırmayı gerektiren ve zamanla göz ardı ettiğimiz bir ihtiyaç. Oysa ki kolayı var; tatlılarda sık sık kullanılmasının ve güzel kokmasının yanında hindistancevizi yağı mucizevi bir nemlendirici. Üstelik hem cildinizde hem de saçınızda kullanabiliyorsunuz. Zamandan kazanmak için gece saçınıza uygulayıp duş bonesi veya bir eşarp ile uyuyun. Sabah aldığınız duştan sonra saçınızın yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz. Banyodan sonra siz saçınızı kuruturken yüzünüzde bekleteceğiniz Hindistancevizi yağı cildinizin haftalık nem ihtiyacını da karşılayacak.

Saçta sıcağa hayır

Saçınızda maşa ve düzleştirici kullanmayı bıraktığınız anda evden daha hızlı çıkacaksınız. Duşunuzu gece yatmadan önce almayı tercih ediyorsanız, yatağa girmeden önce saçlarınızı hafifçe kurutun ve örün. Ertesi sabaha doğal bukleler uyanıp hızlıca evden çıkabilir ya da sabah rutininizde yoga gibi aktiviteler için zaman ayırabilirsiniz. Alternatif olarak saçınızın doğal görünümüyle barışın. Benzer saç rengine ve dokusuna sahip ünlüler ya da bloggerları araştırıp onların modellerinden pratik çözümler çıkarabilirsiniz.

Saçınızı her gün yıkamayın

Kısa saçların rahatlığını denemeye ne dersiniz? Kısa saçlar çok daha modern ve genç bir görünüm kazandırmanın yanında daha kolay şekil almasıyla da hayatınızı kolaylaştıracak. Zaman kazandıran bir başka öneri de saçınızı her gün yerine iki günde bir yıkamak. Hem her gün yıkayıp kurutarak saçınıza verdiğiniz zararı azaltmış hem de büyük ölçüde zaman kazanmış olacaksınız. Kısa saç modeli ve daha seyrek saç yıkama rutini ile banyoda geçirdiğiniz zamanı yarı yarıya indirmek mümkün.

Birden fazla işe yarayan ürünler kullanın
Konu zamandan tasarruf etmek olunca akla ilk, ikisi bir arada adı altında satılan ürünler geliyor. Mesela güneşli günlerde makyaj öncesi uygulanması gereken güneş kremi ve makyaj rutinlerinin vazgeçilmezi fondöteni ayrı ayrı kullanmak yerine, UV ışınlarını engelleme özelliği olan fondötenlere yatırım yapın. Makyaj rutininizde fondöten yoksa, yüz nemlendiricinizi de güneş korumalı tercih ederek bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz